Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Žvýkáním proti žaludečním vředům?

Slyšeli jste někdy o bakterii Helicobacter pylori? Bakterie dokáže v těle způsobit veliké potíže, a to mimo jiné proto, že její přítomnost v žaludku nemusí provázet žádné příznaky. Po čase ale může způsobit gastritidu a vznik žaludečních a dvanáctníkových vředů. Ty mohou vést až k rakovině žaludku. Není nutné nechat situaci dojít až takto daleko. Proti bakterii lze bojovat včas a zcela přírodním způsobem – pomocí řecké pryskyřice masticha.

Podle některých odhadů je bakterií Helicobacter pylori nakažena po padesátém roce života až polovina obyvatel rozvinutých zemí. Přenos bakterie je totiž velice snadný – například použitím neumytého nádobí nebo příboru. Usídluje se v povrchových vrstvách žaludku a produkuje zásadité látky, které ji chrání před žaludečními kyselinami. Její nebezpečí tkví kromě její odolnosti a snadného přenosu také v tom, že zpočátku většina infikovaných netrpí vůbec žádnými těžkostmi. Proto je dobré čas od času provést test na přítomnost této bakterie v těle. Test lze provést doma, testovací sada je volně prodejná v lékárnách. 

Jedním ze skutečně účinných přírodních pomocníků v boji s touto bakterií je Masticha. Masticha je přírodní pryskyřice z keře Pistacia lentiscus, česky řečík lentišek. Tyto keře a jejich jiné odrůdy jsou běžnou vegetací ve středomořské oblasti. Pro sběr pryskyřice jsou ale pěstovány na jediném místě – na řeckém ostrově Chios, a to už tisíce let stejným způsobem, takže přirozeně dle zásad ekologického zemědělství. Sběr probíhá tradičním ověřeným způsobem, kdy se kůra nařezává ve třech úrovních. Jednotlivé slzičky se mohou lišit velikostí, tvrdostí i tvarem. Poté se masticha pouze omyje vodou a usuší na slunci.

Pryskyřice z keře Pistacia leniscus

Díky svému všestrannému příznivému vlivu na naše zdraví si své místo masticha našla v potravinářství, ve zdravotnictví i v kosmetickém průmyslu.

Masticha v surové podobě je označována jako nejstarší žvýkačka. Její vliv na naše zdraví je opravdu široký – zamezuje bakteriálnímu bujení v dutině ústní, působí proti kazivosti zubů, redukuje zubní plak a působí proti zápachu z úst. Pomáhá při bolesti žaludku, zažívacích obtížích a vředových onemocněních nejen při infekci bakterií Helicobacter pylori. Snižuje hladinu „zlého“, LDL cholesterolu a tím snižuje výskyt aterosklerózy. Působí jako přirozený antioxidant, pomáhá při hojení ran, regeneruje pokožku, podporuje tvorbu kolagenu, a má antimykotické účinky. 

Kapsle s práškem z mastichy - Masticlife

Pro boj s bakterií Helicobacter pylori je nejlepší užívat mastichu ve formě kapslí Masticlife. Kompletní nabídku produktů z mastichy najdete na specializované webové stránce www.masticha.cz, kde se také dočtete více podrobností o vědeckých studiích prokazujících léčivé účinky mastichy.



Čtěte na Medicínu:

Mandle a zdraví

Aloe Vera, kouzelná bylinka existuje

Heřmánkový čaj, víte jak nám prospívá?