Jak si pojistit účinek homeopatické léčby? Nepijte kávu a změňte zubní pastu
Zdroj foto: Freeimages.com
S českou společností se dějí v posledních letech velké změny. Více přemýšlíme a nasloucháme svému tělu, jsme otevřeni i dosud vysmívaným názorům, jsme schopni přijímat méně tradiční teorie. Celkově se máme radši, s čímž souvisí i skutečnost, že více dbáme o své zdraví – běžně se zajímáme o složení potravin a kosmetiky, stejně jako o léky a jejich alternativy.
Možná i z toho důvodu roste popularita homeopatie, která má sice již dvousetletou historii, ale dosud byla v naší společnosti považována do velké míry za šarlatánství a metodu pro nezodpovědné podivíny.
Homeopatie si žádá poctivé dodržování pravidel
O její efektivitě je přesvědčeno čím dál více zástupců odborné i laické veřejnosti. Je však potřeba si uvědomit, že účinnost homeopatik je dána do značné míry jejich správným užíváním a že velice záleží na celkovém přístupu k této léčbě. Pravidla, která mohou účinnost homeopatik zvýšit nebo naopak utlumit či zcela zrušit, přitom začínají již za dveřmi lékárny. V první řadě je třeba dbát na správné uchovávání a skladování – tubu s kuličkami byste nikdy neměli odkládat v blízkosti mobilního telefonu, televizoru nebo mikrovlnné trouby. Všechna tato zařízení vysílají negativní „elektromagnetický smog“, který může mít vliv na snižování efektivity homeopatik. Stejně tak by se kuličky neměly dostat do styku s kovem, ale ani s agresivními chemickými látkami obsaženými například v parfémech, krémech na ruce a podobně. Na to je třeba pamatovat zejména při samotném dávkování – nejjednodušší a zároveň nejideálnější cesta je vysypat kuličku z tuby přímo do plastového víčka a poté vložit rovnou do úst, tedy nepoužívat k dávkování kovovou lžičku ani vlastní ruku.
Akce čistá ústa, aneb aby léčba fungovala
Vzhledem k tomu, že homeopatika na rozdíl od konvenčních medikamentů uvolňují informace okamžitě při styku s tělem, je třeba zajistit maximálně vhodné a „čisté“ prostředí dutiny ústní, tak aby vstřebávání účinné látky nebylo ničím ovlivněno. Obecně se doporučuje užívat kuličky alespoň půl hodiny před nebo po jídle a pití. Dále byste se při homeopatické léčbě měli vyhýbat nadměrnému pití kávy, kouření a také kafru a mentolu – právě tyto látky mohou podstatně snižovat její účinnost. I proto se na trhu objevují například zubní pasty bez obsahu mentolu, jejichž používání je při homeopatické léčbě více než vhodné. Sáhnout můžete třeba po bylinné pastě Herbadent Homeo, vyvinuté ve spolupráci s odborníky na homeopatii. Silně aromatický mentol nahrazuje neagresivní ženšen s jemně nasládlou chutí, kromě toho je vynechán také fluor, který může působit dráždivě, a namísto chemických druhů pěnidel se využívají pěnidla na bázi mandlí.
Homeopatie je otázka volby. Když už se pro ni ale rozhodnete, věnujte se jí důkladně a užívejte homeopatické léky správně, jen tak vám mohou pomoci.